Субота, 20.04.2024, 07:42
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Історична довідка | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Статті [1]
Пошук
Контакти
14000, м.Чернігів, вул.Шевченка 23
+38(0462)645973 +38(0462)675983
тел./факс +38(0462)647934
e-mail: notacom@ukr.net
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Чернігівська музична школа № 1 ім. С. В. Вільконського
Головна » Статті » Статті

Історична довідка

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ЧЕРНІГІВСЬКА МУЗИЧНА ШКОЛА №1

ім. С.В.ВІЛЬКОНСЬКОГО
(м.Чернігів, вул.Шевченка, 23)


         В історії культури нашого краю відбувалися важливі незабутні події, які мали вплив на загальний культурний процес, стали певною мірою етапними в цьому процесі. Чернігівська дитяча музична школа №1 як державний музичний заклад виявилась першою в нашому краї не лише за хронологією, але й за своїми педагогічними та творчими здобутками. Вона дала путівку у велике мистецьке життя десяткам і сотням обдарованих чернігівців, імена яких нині добре відомі далеко за межами Чернігівщини.

         1 січня 1908 року у Чернігові були відкриті Музичні Класи Чернігівського відділення Російського музичного товариства. В них навчали гри на фортепіано, скрипці, віолончелі, духових інструментах, був клас ансамблю і оркестру, спеціальної теорії та вокалу. Навчання проводилося за програмами та навчальними планами, розробленими Російським музичним товариством.

         У першій рік Музичні Класи відвідувало 32 учні, а через 5 років - 132. Термін навчання на музичних інструментах становив 7 років, у класі вокалу - 5 років. Викладання велося російською та українською мовами. Для Музичних Класів було споруджене спеціальне приміщення. Першим директором їх став видатний український віолончеліст С.В.Вільконський.

         Стефан /Станіслав/ Владиславович Вільконський /1870-1963/ здобув освіту у Варшавській, Паризькій та Петербурзькій консерваторіях. Був директором Музичних Класів в Чернігові та викладачем по класу віолончелі у період до 1920 року. Вагомий його внесок у розвиток музичного життя міста. Викладачі та вихованці Музичних Класів організовували камерні та симфонічні концерти з метою пропагування класичної музики. Для участі в них запрошувались видатні музиканти того часу: М.В.Лисенко, О.Б.Гольденвейзер, Л.В.Собінов, М.Г.Ерденко, М.Г.Гречанінов та інші.

         У 1928 році окрвиконком прийняв постанову про реорганізацію музичної школи у школу міжокружного значення.

         Після визволення Чернігова від німецько-фашистських загарбників постановою № 72 виконавчого комітету Чернігівської міської ради депутатів трудящих від 27 грудня 1943 року роботу школи було відновлено. У цей рік в ній навчалось 58 учнів, працювало 8 викладачів: Ф.П.Городецький, О.І.Іванова, Н.Ф.Владимирська, Н.В.Острогорська, Н.І.Щербацька, Н.І.Крестинська, В.П.Городецька, О.І.Крижанівська. З 1943 по 1946 рр. колектив школи очолював Ф.П.Городецький, у 1946-1951 рр. - О.І.Іванова, у 1951-1983рр - Д.А.Мартиненко, у 1983-1996рр. - П.М.Половець. З 1995 року посаду директора школи обіймає О.А.Астаф'ева.

         З 1962 року школа працює в приміщенні, побудованому за проектом архітектора І.Каракіса.

         Чернігівська музична школа № 1 ім.С.В.Вільконського - мистецький навчальний заклад, який є активним продовжувачем та виразником традицій вітчизняної музичної педагогіки. В своїй діяльності колектив школи спирається на збереження традицій класичної музики, вивчення народного мистецтва, освоєння новітніх методик мистецької освіти XXI століття. Нині школа готується гідно зустріти своє 100-річчя, яке відзначатиметься в 2008 році.

         Музична школа № 1 постійно працює над впровадженням нових технологій у навчальний процес і в нинішній час вивчає стратегію інноваційних модульних змін шляхом введення викладання електронно-комп'ютерної музики.

         Школа має значні педагогічні і творчі здобутки. В цьому році переможцями обласного конкурсу серед учнів ПСМНЗ стали 29 солістів, 5 ансамблів, 4 -переможці обласної олімпіади з музично-теоретичних дисциплін. Ми пишаємось перемогами наших учнів та їх викладачів у всеукраїнських та міжнародних конкурсах:

         XI Міжнародний музичний фестиваль-конкурс "Добрич-Албена" Болгарія
М.Компанієць - II премія
клас викладача Нестеренко Н.М.

         VII Міжнародний фестиваль-конкурс слов'янської музики м.Мелітополь
С.Судак - лауреат
клас старшого викладача Табакової Н.Є.

         II відкритий конкурс юних віолончелістів та ансамблів камерної музики м.Київ
- Д.Дейнеко - диплом III ступеня
клас викладача Тиханкіної Л.А.
концертмейстер Степаненко І.М.
- камерний ансамбль у складі: - Диплом II ступеня
Д.Дейнеко - віолончель
С.Новикова - скрипка
А.Сараєва - рояль
керівник І.Сараєв

         VI міждержавний конкурс юних піаністів м.Брянськ, Росія
П.Латун - III премія
клас викладача-методиста Данілової В.В.

         XII Всеукраїнський конкурс" Провесінь" м.Кіровоград
Д.Хропатий - І премія
клас викладача, заслуженого працівника культури України Іщенко В.В.
Н.Верета III премія
М.Медвєдєв III премія
клас викладача Хропатої О.В.

         Міжнародний конкурс фортепіанних дуетів ім.Л.А.Брук "Брат і сестра" м.Санкт-Петербург, Росія
Фортепіанний дует у складі:
А.Сараєвої.
П.Литун - III премія
клас викладача І.Сараєва

         I Всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах ім.А.Онуфрієнка м.Дрогобич
- Н.Верета - І премія
клас викладача Хропатої О.В.
- тріо "Полісянка" I премія у складі:
О.Хропатої
Л.Велігорської
А.Ляпкіної - керівник
- ансамбль народних інструментів II премія у складі:
В.Распутіної
С.Матвієнко
Г.Щербинін - керівник

         Попереду - відкриття нових обріїв, нові конкурси, концерти, фестивалі. В травні в рамках міського фестивалю культури і мистецтв "Чернігівська весна" відбудеться спільний концерт дитячого симфонічного оркестру музичної школи № 1 ім.С.В.Вільконського і оркестру "Філармонія" обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, який завершить IV сезон діяльності міської дитячої філармонії.

         Музична школа № 1 ім.С.В.Вільконського виступає одним з організаторів II Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю музичного мистецтва "Кобзарський майдан у Чернігові", який пройде 20-22 вересня 2007 року. Фестиваль має на меті пропаганду національної культури, надання пріоритету національному кобзарському руху, як складової частини патріотичного виховання молоді.

         В рамках фестивалю відбудеться Всеукраїнський огляд-конкурс юних бандуристів "Кобзарська юнь", науково-методична конференція з питань кобзарознавства, присвячена 135-річчю з дня народження видатного кобзаря Чернігівщини Терентія Пархоменка та 100-річчю створення професійної бандури. Завершить фестиваль концерт майстрів кобзарського мистецтва України за участю переможців конкурсу "Кобзарська юнь", який відбудеться в рамках святкування 1100-річчя першої літописної згадки про місто Чернігів.

         Залучаючи своїх вихованців до участі в мистецьких заходах, школа робить дитинство учнів яскравим і незабутнім. Головний феномен музичної школи №1 полягає не тільки к тому, що в ній працюють досвідчені професіонали, ця школа являє собою одне загально-людське серце, адже серця її учнів та викладачів б'ються в унісон.

         В школі функціонують класи з поглибленим вивченням профілюючих дисциплін, які відкриті за підтримки управління культури міської ради. Приємно відзначити, що питання мистецької освіти знаходяться у постійному полі зору виконавчої влади. Впроваджуються цікаві проекти щодо розвитку творчого потенціалу обдарованих дітей. Це - всеукраїнський конкурс юних піаністів "Чернігів скликає таланти", міжрегіональний дитячо-юнацький фестиваль музичного мистецтва "Кобзарський майдан у Чернігові", започаткований у вересні 2005 року.

         Чернігівська музична школа №1 ім. Стефана Вільконського - це освітянський заклад культури і мистецтв, який рішуче крокує у майбутнє. Пропонує різноманіття програм нового покоління, розширення мистецької освітньої програми, яка познайомить дитину не тільки з обраним музичним інструментом, сольфеджіо, історією української і всесвітньої музики, але і з всесвітньою історією культури, музичною культурою Чернігівщіни, музичною Шевченкіаною, основами етикету, комп'ютерною композициєю та аранжуванням. Залучаючи до участі у музичних спектаклях, концертах, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, школа робить дитинство учнів яскравим та незабутнім.

Категорія: Статті | Додав: grigoriys (21.02.2014)
Переглядів: 2338 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Створити безкоштовний сайт на uCozCopyright notacom © 2024